Vidění světa z pohledu běžných obyvatel jednotlivých uskupení

Firyarnor:
Firyarnor- Jsme hrdý národ, co čelil útokům nepřátel a zradám spojenců a právem si vydobyl pozici nejsilnějšího národu na světě.
Yára-Tauri – Starobylá rasa elfů. Přílišné lpění na tradicích brání pokroku. Pokrytci, kteří arkánovou magii dlouhá staletí označovali za zlo a přitom jí hojně užívali ve válce. Jsou zodpovědní za největší invazi barbarů. Agresor, který si po právu zasloužil krutou porážku.
Khazad-ankor – Hrdý Trpasličí národ co je schopen bojovat do posledního muže a často i ženy. Ve vysoké politice neohrabaní, snad proto že je moc nezajímá. Část lidí jim vyčítá spolčení s barbary a plenění hvozdů (14 b.w. až 12 b.w.), část to zase chápe jako adekvátní řešení v dané situaci. Zvlášť tento rozpor je častou záminkou kdejaké hospodské potyčky pokud se příliš začne rozebírat politika.
Erum – Náš nejspolehlivější spojenec. Kolébka pokroku, největší obchodní uzel světa. Platí zde právo silnějšího a často jde doslova o život. Každý by chtěl v Erunu žít jen málokdo na to ale má schopnosti. Škoda že se Erum osamostatnil, ale je pořád lepší mít jej za spojence než za nepřítele.
Federace – Banda barbarských hrdlořezů bez soucitu. Za peníze jsou ochotni udělat cokoliv. I zadarmo jen pro zábavu jsou ochotni udělat cokoliv. Měla se už dávno udělat invaze a všechno to tam vypálit aby byl klid.
Východní říše – Stejná banda barbarů jako federace, jen lépe organizovaná. Nedá se jim věřit. Ve Válce byli sice na naší straně, ale jen za podmínek, kterými nás vlastně vydírali. Kdyby se udělala invaze bude nejlepší to tam vypálit taky.

Yára-Tauri:
Firyarnor- Pomalu ale jistě se po staletí rozrůstal jako nádor. Pošlapával svaté tradice a nevážil si naší šlechetnosti a schovívavosti. Zradil nás při prvních nájezdech barbarů (12 b.w.) Podporoval neoprávněné nároky těch špinavců ze severu. Ve velké Válce používal nečestné praktiky. Chaos, který rozpoutal na konci Války a během něhož došlo ke zničení našeho kulturního dědictví je nezapomenutelný.
Yára-Tauri – Jsme nejstarší a nejmoudřejší rasa tohoto světa. Ze všech stran jsme obklopeni nepřáteli a nespolehlivými spojenci. Čas naší slávy již pominul. Naše spojenectví s federací ve Válce bylo sice morálně správné, ale přineslo nakonec více zla než užitku. V nové éře se musíme naučit přežít za pomoci nespolehlivých spojenců a dělaní kompromisů či přímo ústupků.
Khazad-ankor – Špinavci ze severu které zajímá jen chlast sex a zisk. Klidně si zaberou část území, která se jim hodí s odkazem na vymyšlený příběh o předcích. To oni otevřeli Pandořinu skříňku, když přivedli první barbarské hordy.
Erum – Jedna ruka s Firyarnorem. Jedna ruka s kýmkoliv včetně barbarů, když na tom můžou zrovna vydělat. Jsou to prašivci, kteří klidně prodají vlastní matku za slevu na dodávce kravských výkalů. Bašta morálního a hodnotového úpadku. Pravděpodobně to pekli s barbary už při první invazi (12 b.w.). Nejspíš jsou původci všech nečestných metod použitých Firyarnorem ve Válce.
Federace – Neschopní a nespolehlivý barbaři. Lepší se s nimi vůbec nespolčovat.
Východní říše – Na barbary celkem slušně organizovaní. Při troše snahy se za 2000 let dostanou na základní úroveň civilizace.

Khazad-ankor:
Firyarnor- Nejlepší armáda. Občas se nás zastali, ale když nám bylo nejhůř tak nepomohli. Je rozhodně dobré být s nimi v míru a mít je za spojence.
Yára-Tauri – Namyšlení a zahledění jen do sebe. Chlap se nedá rozeznat od ženský. Pravděpodobně ani žádné chlapy nemají. Ostatně bojují taky zákeřně jako ženský. Myslí si, že každý strom na celém světě patří jen jim. Myslí si, že všechno patří jen jim. Genocida, o kterou se pokusili během války, na našem národě je neodpustitelná.
Khazad-ankor – My s nikým nemáme žádnej zasranej problém. Když s námi máš problém, je to tvůj zasranej problém a ne náš. Nás tvoje zasraný problémy nezajímají. Jestli nás budeš otravovat se svejma zasranejma problémama tak bacha ať z toho nemáš zkurveně zasranej problém s náma.
Erum – Trochu tvrdý město kde je potřeba ukázat ostrý lokty. Za dobrej peníz je tam slušný žrádlo, chlast a děvky.
Federace – Uměj se rvát, ale neuměj poslouchat rozkazy. Uměj slušně chlastat. V bitvě je nejlepší je vůbec nepotkat ani jako nepřítele a ani jako spojence.
Východní říše – Stejná banda jako federace jen si hrajou na to, že umí poslouchat.

Erum:
Firyarnor- Nejspolehlivější obchodní i vojenský spojenec. Je potřeba se pro jistotu mít stále na pozoru. Ti nejlepší z Firyarnoru nakonec stejně vždy skončí u nás, ti ostatní nám jen závidí a pomlouvají.
Yára-Tauri – Nedokázali se přizpůsobit tak jako my. Porazila je hlavně jejich vlastní pýcha. Jsou sebestřední a zahořklí. Snad nejhorší partneři pro obchod, ale peníze se neptají a oni mají slušné zboží.
Khazad-ankor – Tvrdí obchodníci. Nejlepší kováři. Drží dané slovo a ctí smlouvy.
Erum – Můžeš tu být co jen chceš jen na to musíš mít. Nemáme hloupá pravidla. Nemáme hloupé vůdce. Když na to máš, vítej. Když ne tak táhni. Obchoduj fér a jsi náš host. Podraz nás a budeš rád, když ti zlámeme jen nohy.
Federace – Nedá se jim věřit. Nedodržují žádná pravidla. Mají co nabídnout, ale ten risk většinou nestojí za to. Nikdo s nima kvůli tomu nechce nic mít. Právě proto se občas vyskytne jedinečná obchodní příležitost. Když jsi potom schopnej si ten obchod pohlídat tak na něm uděláš balík.
Východní říše – O něco spolehlivější než Federace. Dají se udělat také slušné obchody s nižším rizikem než hrozí u Federace. Je potřeba bejt pořád opatrnej protože jsou to furt ti stejní barbaři.

Federace:
Firyarnor- Slabý národ se silnou armádou. Neumí se rvát a tak využívají lsti a úskoku. Bez zbrojí, techniky, špehů a magie je jejich armáda jen banda ustrašených sedláků.
Yára-Tauri – Jsou snad ještě proradnější než Firyarnor. Jejich neschopnost v boji znamenala největší porážku našich armád, když jsme stáli na jejich straně. Neumí se rvát, neumí pít, jsou k ničemu. Přes tohle všechno jsou nejnamyšlenější ze všech.
Khazad-ankor – Umí se slušně rvát. Skvěle se s nima dá chlastat. Jsou jen moc často moc vážní a mají nasráno v kalhotách před velitelem. Ve Válce jsme měli radši bojovat na jejich straně.
Erum – Koukají kde koho obrat o měšec. Neperou se zrovna čestně, ale rozhodně líp než Firyarnorští. Je lepší se jim vyhnout, když s nima jeden nemusí zrovna obchodovat. V obchodu tě vždycky vošulej a není dobrý skákat jim na prví nabídku.
Federace – Svoboda. Nemusíme se krčit před velkým vládcem. Děláme si, co chceme, kdy chceme a s kým a jak chceme. Jediná správná možnost je být součástí Federace.
Východní říše – Jsou podělaní z velkého vládce. Gubernie se nemůžou ani usrat bez povolení. Ale jsou to naši bratři a čas války je pryč.

Východní říše:
Firyarnor – Silná armáda. Svoji slabost dokáží kompenzovat skvělou organizací. Využívají lsti a úskoku. Nejsou čestní a jsou to převážně srabové zakuklení v nablýskané zbroji. Nejlepší si s nima nic nezačínat. Když už si s nima člověk začne, je lepší být jejich spojencem než nepřítelem.
Yára-Tauri – Používají lstí, úskoku a magie. Jsou to namyšlení panáci žijící minulostí.
Khazad-ankor – Slušní válečníci. Když už dají slovo tak ho dodrží.
Erum – Nejlepší obchodní partner ze západu. Mají tvrdé podmínky v obchodu, ale ty podmínky vždy dodrží. Dokud s nima jedná člověk na rovinu tak jsou v pohodě. Pokud je chceš podrazit, nedělej to v jejich městě, pokud chceš, aby po tobě bylo alespoň co pochovat.
Federace – Neuznávají žádnou autoritu. Jejich způsoby se nehodí do nového světa. Zradili našeho velkého vládce a zradili nás. Nesmíme ale zapomenout že válka skončila a oni jsou pořád naši bratři.
Východní říše – Jsme oázou klidu a míru na východě. Před velkým vládcem byl východ plný chaosu a války. Nesmíme dopustit, aby se tyto časy vrátili.